Kiek kainuoja rąstinis namas?
Šį klausimą labai dažnai išgirstame tiek iš interesantų, tiek iš savo klientų. Natūralu, kad nieko nežinančiam apie rąstinius namus žmogui jis atrodo tikrai logiškas ir savaime suprantamas. Tačiau toks klausimas iš tikro yra labai nekonkretus. Lygiai kaip ir klausimas „kiek kainuoja automobilis?“. Jei kalbėtume apie automobilį, pirmiausia turėtume išsiaiškinti ar kalbame apie „MERCEDES-BENZ“, ar apie „Zaporožietį“, ar dar kokios nors kitos markės automobilį. Kokių metų, kokio galingumo variklis turėtų būti automobilyje ir kt. Lygiai ta pati situacija yra ir kalbant apie rąstinius namus. Kad galėtume paskaičiuoti bent apytikslę namo kainą klientas turėtų gana aiškiai žinoti ko jis nori ir kiek gali pinigų investuoti į rąstinį namą. Be abejo, niekada su statybomis nesusidūrusiam žmogui tai yra sunku padaryti, sunku susigaudyti įvairiuose niuansuose ir informacijos gausoje. Nesibaiminkite, jei nesate tikras kokio namo norite. Mes Jums padėsime: aiškiai ir suprantamai pateiksime asmeniškai Jums reikalingą informaciją, padėsime išsirinkti paslaugas, atitinkančias Jūsų poreikius, prisiderinsime prie Jūsų pageidavimų!
Kokį kampų sukirtimą naudoja UAB Almedas?
Mūsų įmonė naudoja rusišką bei skandinavišką kampų sukirtimą.
Kokio profilio rąstus įmonė naudoja?
Naudojame apvalaus profilio, mašininiu būdu apdirbtus rąstus.
Kaip jūsų firmoje džiovinama mediena?
Mediena pas mus yra džiovinama natūraliu būdu, kadangi džiovinimas džiovykloje gerokai padidina visą projekto kainą.
Nuo ko pradėti norint pasistatyti rąstinį namą?
Pirmiausia, be abejo, reikia sklypo, kuriame stovės namas, reikia susitvarkyti reikiamus leidimus. Tada laikas pradėti galvoti, kokio dydžio namo norite, kelių aukštų bus namas, kokio diametro rąstus jam statyti naudosite (gyvenamajam namui tinka rąstai nuo 20cm, mažesnio diametro rąstus galima naudoti pavėsinėms, pirtims ar vasarnamiams), išsirinkti Jus tenkinantį projektą (jį galite pasidaryti patys, kreiptis į architektus arba pasirinkti vieną iš mūsų siūlomų variantų). Prieš pradedant statybos procesą, svarbu apgalvoti ar įrenginėsite rūsį (nuo to priklausys namo hidroizoliacijos klausimas), koks bus stogas, kokios apdailos norėsite, kokią medieną jai naudosite, ar reikės papildomo apšildymo ir kt. Išsprendus visus šiuos klausimus, galėsime pradėti.
Kaip saugoti rąstinį namą nuo drėgmės, grybelio ar medgraužių vabzdžių?
Rąstams drėgmė pati savaime nėra pavojinga. Tačiau jiems žalinga yra nuolatinė drėgmė bei ventiliacijos nebuvimas. Būtent tada prasideda puvimas, gali įsimesti grybelis ir pan. Tuo būtina pasirūpinti. Šiais laikais yra patikimų apsaugos priemonių, specialiai tam reikalui skirtų dažų ir pan. kurie yra atsparūs drėgmei, tačiau leidžia rąstui natūraliai kvėpuoti. Jie padės pasiekti, kad Jūsų rąstinis namas net ir praėjus nemažai laiko atrodytų kaip naujai pastatytas.
Ar daug priežiūros reikia rąstiniam namui?
Kaip ir bet kokiam daiktui, rąstiniam namui reikės priežiūros. Jos reikia visų tipų namams, todėl rąstinis nėra jokia išimtis. Saulė, lietus ir vėjas daro neigiamą įtaką namo sienoms. Todėl kas 3-5 metai reikėtų panaudoti hermetikus, apžiūrėti namo sienas bei įsitikinti, kad visi įskilimai būtų tinkamai užtaisyti, juose nesikauptų drėgmė. Jei norite, kad namas tarnautų ilgai, laikas nuo laiko reikės pasirūpinti ir rąstinio namo vidaus sienomis (joms rutininę priežiūrą galima atlikinėti ir rečiau – kas 8-10 metų), tam panaudojant tinkamas priemones, kurių pasirinkimas rinkoje yra išties gausus. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vidaus priežiūrai būtų pasirinktos cheminės medžiagos, kurios nėra kenksmingos žmogui ir kurios nepadarytų žalos rąstinio namo kuriamai atmosferai.
Ar nesudarys problemų vandentiekio bei elektros instaliacijoms rąstinio namo “sėdimo” procesas?
Rąstinio namo „sėdimas“ yra unikali jo savybė. Į tai reikia atkreipti ypatingą dėmesį statantis šio tipo namą. Ypač jei statomas kelių aukštų namas, su vonia antrame aukšte, įrenginėjant vandentiekio sistemą būtina įtaisyti specialias išilginiam judėjimui pritaikytas jungtis, kurios galėtų kompensuoti namo sėdimo procesą. Taip pat yra keletas niuansų įrenginėjant elektros instaliaciją. Tačiau viskas yra išsprendžiama pasitelkus šiuolaikines technologijas tad didesnių problemų namo „sėdimas“ nesukels.